مقالات
فواید استفاده از مکمل بنزین

فواید استفاده از مکمل بنزین ، هر وسیله نقلیه برای داشتن عملکردی مناسب به یکسری ملزومات نیاز دارد. با فراهم کردن این ملزومات می توانید ماشین خود و موتور آن را در بهترین حالت نگه دارید. موتور خودرو قلب آن می باشد و باید به ‌شکل منظم به آن رسیدگی نمایید. یکی از روش‌ های مراقبت از موتور، استفاده از مکمل بنزین مناسب است. این مکمل‌ به شما کمک می‌ کند، سلامت موتور ماشین‌ خود را تا مدت طولانی حفظ کنید. مکمل بنزین از فرآورده های سوختی می باشد که در جایگاه های عرضه سوخت به صورت قرص یا محلول به فروش می رسد. این مکمل ها مزایا و معایبی دارند که در این مقاله به فواید استفاده از مکمل بنزین می پردازیم. با ما همراه باشید.

مکمل بنزین چیست؟

مکمل بنزین نوعی افزودنی می باشد که انواع مختلفی دارد و برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. مکمل بنزین به موتور کمک می کند تا در شرایط بهتری وظایف خود را انجام دهد. مکمل ها معمولا در زمان سوخت گیری در کنار بنزین یا گازوئیل به باک اضافه شده و احتراق بهتری در محفظه موتور فراهم می کنند.

مکمل بنزین چیست؟
مکمل بنزین چیست؟

کاربرد مکمل بنزین

مکمل بنزین برای پیشگیری از بروز مشکلات و افزایش طول عمر قطعات موتور خودرو کاربرد دارد. همچنین بسته به مدل آن، مکمل بنزین یکسری از مشکلات ماشین را رفع می کند. مکمل های بنزین باعث روان تر کار کردن قطعات موتور شده و میزان اصطکاک را کاهش می دهند. در چنین شرایطی موتور قدرت بیشتری خواهد داشت. مکمل های بنزین قادر به حل کردن مواد شیمیایی سخت بوده و به تمیز کردن قطعات موتور کمک می کنند. همچنین بهره وری و کارآمدی موتور را بهتر از قبل می نمایند. زیرا موتور نیازی به سخت کار کردن برای شروع حرکت ندارد. بنابراین یکی از کاربردهای مکمل بنزین صرفه ‌جویی در مصرف سوخت و بنزین می باشد.

فواید استفاده از مکمل بنزین

فواید استفاده از مکمل بنزین زیاد است. از جمله آن می توان به کاهش انتشار گازهای سمی، مصرف سوخت بهنه تر، افزایش عمر مفید موتور خودرو، تمیز شدن سیستم انژکتور و حذف آب از سیستم سوخت رسانی اشاره نمود. ایجاد حرکت روان برای مایعات درون موتور، بهبود عملکرد سیستم اگزوز و کاتالیزور خودرو از فواید دیگر استفاده از مکمل بنزین هستند. از مهمترین فواید استفاده از مکمل بنزین عبارتند از:

۱- بهبود عملکرد موتور

هنگامی که رسوبات موجود در سوخت از بین می روند، سوخت و مایعات راحت تر در سیستم موتور جاری می شوند. یعنی موتور با همان مقدار سوخت همیشگی، سایش و فرسایش کمتری را تجربه می کند و در حد توان خود عمل می نماید.

بهبود عملکرد موتور
بهبود عملکرد موتور

۲- کاهش انتشار کربن

بیشتر مکمل های بنزین می توانند رسوبات کربن موجود در سوخت را از بین ببرند. این مورد به احتراق بهتر و انتشار کمتر کربن در محیط کمک می کند.

کاهش انتشار کربن
کاهش انتشار کربن

۳- حفظ کیفیت سوخت

وقتی سوخت مورد مصرف خودرو از قسمت های مختلف سیستم سوخت عبور می کند، تجزیه می شود. این تجزیه شدن باعث افت کیفیت سوخت می گردد. آن هم به نوبه خود، به تشکیل رسوبات خورنده از جمله کثیفی چسبناک، زنگار و کربن می انجامد. این مواد می توانند دریچه های ورودی و دهانه های کاربراتور را مسدود نمایند. استفاده از مکمل بنزین باعث تثبیت سوخت و جلوگیری از افت کیفیت زودرس آن می شود.

حفظ کیفیت سوخت
حفظ کیفیت سوخت

۴- جلوگیری از یخ زدن سوخت

از مکمل بنزین برای جلوگیری از یخ زدن سوخت مانند گازوئیل و بنزین استفاده می کنند. این کار از انسداد سیستم سوخت رسانی جلوگیری می نماید.

جلوگیری از یخ زدن سوخت
جلوگیری از یخ زدن سوخت

۵- جلوگیری از خرابی قطعات

بهترین مکمل بنزین توانایی مهار کردن خوردگی ها را دارد. به همین دلیل، فرسودگی و خرابی زودرس قطعات فلزی خودرو را کاهش می دهد. با استفاده از مکمل بنزین نیاز نیست به ‌شکل مکرر قطعات موتور را بررسی نمایید.

جلوگیری از خرابی قطعات
جلوگیری از خرابی قطعات

سخن پایانی

مکمل بنزین ، بر اساس نوع کاربردی که دارد به گروه های مکمل شوینده و غیرشوینده تقسیم می شود. این محصولات می توانند رسوبات درون موتور خودرو را از بین برده و باعث بهبود عملکرد خودرو شوند.
مکمل بنزین بهترین عملکرد خود را پیش از احتراق در سیلندرها دارد. به همین دلیل بهتر است پیش از بنزین زدن و هنگامی که باک خالی می باشد یا مقدار کمی بنزین دارد، مکمل را به باک اضافه کنید. به عبارت دیگر همیشه باید پیش از بنزین زدن بعدی، مکمل بنزین را اضافه نمایید. استفاده از مکمل بنزین نه تنها برای وسایل نقلیه آسیب ‌رسان نیست، بلکه به عملکرد بهتر آنها نیز کمک می ‌کند. بنابراین می ‌توان با خیالی راحت از مکمل بنزین استفاده نمود.
در بین مکمل های موجود در بازار، مکمل بنزین آمریکایی از کیفیت بالایی برخوردار است و نتیجه دلخواه را به شما می دهد. مکمل بنزین آمریکایی می تواند عدد اکتان بنزین را تا ۱۰ واحد افزایش دهد و مصرف سوخت شما را کاهش دهد. این مورد می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید مکمل با کیفیت بالا باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× گفتگو در واتس اپ