تولید کننده سولوسو

سولوسو Solvesso نوعی حلال آروماتیک و یکی از فرآورده های پرکاربرد است که از رایحه ای معطر و آروماتیک برخوردار است و در صنایع مختلفی از آن استفاده می شود. این حلال از خانواده هیدروکربن ها است و جزو حلال های آروماتیک به حساب می آید، به طوری که بخش عمده ای از ساختار آنها از ترکیبات آروماتیک تشکیل شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نوع سولوسو را بر اساس تعداد کربن های به کار رفته در ساختار آن تعیین می کنند. برای بررسی ساختار این ماده باید بگوییم که عمدتا متشکل از نه، ده و یا تعداد بیشتری کربن است.  

سولوسو به طور کلی دارای ساختاری مایع و ظاهری بی رنگ و بسیار شفاف است و از نقطه جوش نسبتا بالایی برخوردار است. در خصوص انحلال پذیری این حلال باید به این نکته اشاره کنیم که اگرچه این ماده قابلیت حل شدن در آب را ندارد، اما در ترکیبات آلی به خوبی حل می شود و از این نظر می توان گفت که از خاصیت انحلال پذیری بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص انواع فرآورده های سولوسو و کاربردهای هر یک از انواع آنها در صنایع مختلف توضیحاتی را اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.  

خرید سولوسو، عمده و جزئی از بازرگانی شیمیایی آبان

فرآورده های گوناگون سولوسو

سولوسو در گریدهای مختلفی تولید و در بازار مواد شیمیایی عرضه می شود. از این رو این ماده دارای فرآورده های گوناگونی است که در این قسمت به سه فرآورده اصلی آن اشاره می کنیم. این فرآورده ها عبارتند از سولوسو ۱۰۰، سولوسو ۱۵۰ و سولوسو ۲۰۰.

۱- سولوسو ۱۰۰

سولوسو ۱۰۰ با گرید صد یکی از فرآورده های این ماده و حلالی آروماتیک به حساب می آید که از دارای ساختاری مایع، بی رنگ و شفاف و بویی شیرین برخوردار است. درصد ترکیبات آروماتیک موجود در این حلال، بیشتر از ۹۹ درصد است. نقطه جوش این گرید از این حلال صد و شصت و پنج درجه سانتیگراد است، در دمای چهل الی چهل و پنج درجه سانتیگراد تبخیر می شود و نقطه اشتعال آن پنجاه درجه سانتیگراد است. در ادامه به متداول ترین کاربرد های این ماده اشاره می کنیم.

– کاربردهای سولوسو ۱۰۰

از سولوسو ۱۰۰ در صنایع گوناگونی استفاده می شود که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

صنعت تولید رزین: از اصلی ترین کاربردهای این ماده می توان به استفاده از آن به عنوان حلالی در تولید رزین های مختلف نظیر رزین های آلکیدی، مالئیک، فنولیک و اوره اشاره نمود.

صنعت چاپ: در صنعت چاپ از این ماده به وفور به عنوان یک ماده اولیه برای تولید جوهرهای چاپ و جوهرهای لیتوگرافی استفاده می شود.  

صنعت کشاورزی: در صنایع کشاورزی از سولوسو ۱۰۰ به عنوان ماده اولیه برای تولید حشره کش ها، آفت کش ها و علف کش ها استفاده می گردد.

صنعت نساجی: در این صنایع از این ماده پرکاربرد به عنوان حلالی برای چربی زدایی استفاده می کنند.

۲- سولوسو ۱۵۰

سولوسو ۱۵۰ با گرید صد و پنجاه، حلالی معطر از خانواده هیدروکربن ها به حساب می آید که از ساختاری مایع، بی رنگ و شفاف برخوردار است. درصد ترکیبات آروماتیک موجود در این حلال، بیش از ۹۹ درصد است. نقطه جوش این حلال صد و هشتاد درجه سانتیگراد است، در دمای صد و بیست درجه سانتیگراد تبخیر می شود و نقطه اشتعال آن نیز شصت و پنج درجه سانتیگراد است. در ادامه به برخی از مهم ترین کاربرد های این ماده می پردازیم.

– کاربردهای سولوسو ۱۵۰

استفاده از این حلال در مناطق صنعتی بسیار زیاد است. بر این اساس سولوسو ۱۵۰ در تولید برخی مواد اولیه یا محصولات واسطه ای که به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرند کاربرد دارد. برخی از اصلی ترین کاربردهای این ماده در صنایع مختلف عبارتند از:

صنعت تولید رنگ: با توجه به نقطه اشتعال و سرعت تبخیر بالاتری که این حلال نسبت به زایلن دارد، از آن به عنوان رقیق کننده ای مناسب برای تولید رنگ و پوشش های مختلف استفاده می کنند.

صنعت کشاورزی: از آنجایی که این حلال فاقد اتیل بنزن است، گزینه ای ایده آل برای تولید مواد شیمیایی، آفت کش ها، قارچ کش ها و علف کش های سازگار با محیط زیست است.

۳- سولوسو ۲۰۰

سولوسو ۲۰۰ یا گرید دویست یکی از فرآورده های مهم سولوسو و حلالی آروماتیک به حساب می آید که دارای ساختاری مایع و رنگی متمایل به زرد است. درصد ترکیبات آروماتیک موجود در این حلال، بیشتر از ۹۹ درصد است. این حلال در آب حل نمی شود اما از قابلیت انحلال پذیری در حلال های آروماتیک برخوردار است. نقطه جوش این گرید از حلال دویست و سی و هفت درجه سانتیگراد است و نقطه اشتعال آن نیز صد و پنج درجه سانتیگراد است. در ادامه به برخی از مهم ترین کاربردهای این ماده در صنعت اشاره می کنیم.

– کاربردهای سولوسو ۲۰۰

این حلال معطر به لطف بهره مندی از نقطه جوش بالا، سرعت تبخیر پایین و نقطه اشتعال بالا یک ماده شیمیایی مفید و پرکاربرد در صنعت به حساب می آید. این حلال همچنین به دلیل آلایندگی اندک و کم خطر، ماده ای سازگار با محیط زیست محسوب می شود. تمامی این موارد موجب شده است تا گرید دویست این حلال برای استفاده در صنایع بسیاری مناسب باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین کاربردهای این حلال در صنعت می پردازیم.

صنعت چاپ: در صنعت چاپ از این ماده به عنوان حلال در جوهرهای پرینتر استفاده می کنند.  

صنعت کشاورزی: در صنایع کشاورزی این ماده به عنوان ماده اولیه ای برای تولید قارچ کش ها، حشره کش ها و علف کش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر کاربرد های سولوسو ۲۰۰: از این حلال پرکاربرد به عنوان مواد شیمیایی در تصفیه آب، ریخته گری و تولید روغن های فرآوری استفاده می شود. از این ماده همچنین در روان کننده ها و رنگ هایی که بر پایه حلال هستند استفاده می گردد.

ارسال بار

هنگام خرید از بازرگانی امیدوار نگران حمل و نقل نباشید. ارسال کلیه محصولات به سراسر ایران.

تضمین کیفیت

محصولات بازرگانی شیمیایی آبان دارای ضمانت کیفی است تا در حین همکاری آسوده خاطر باشید.

بهترین قیمت

سود خوب در خرید خوب است. محصولات شیمیایی باکیفیت را به بهترین قیمت بخرید.